Concours Mondial de Bruxelles

Každoročně se pořádá Mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles. Letos byla na jižní Moravě, v Brně, a díky této soutěži mohli čeští a moravští vinaři světu ukázat, že právem patří mezi světovou elitu v oboru vinařství. I vinařství Doležal se této soutěže zúčastnilo a stejně jako i pro toto vinařství, tak i pro jiné zúčastněné vinařské odborníky to byl bezpochyby velký úspěch. Příští rok se bude tato prestižní soutěž konat v Číně.

„Dobrý sud dělá dobré víno.“

Vinařství Doležal je rodinné vinařství, které mělo kdysi je 14 arů. Dnes je to dokonce 3,5 hektarů a své vinohrady obhospodařuje ve vinařské obci Hrušky. Ve vinném sklepě lze ochutnat dokonalé odrůdové skladby jako je Ryzlink rýnský, Chardonnay a Frankovka.  Ovšem sortiment ve vinařství Doležal doplňují také odrůdy Veltlínské zelené, Hibernal, Rulandské šedé, Pálava, Rulandské modré, Dornfelder a Zweigeltrebe. Bílá vína zrají v nerezových tancích, červená vína v dřevěných sudech a některé partie ve starších barikových sudech.

„Červené víno, bílé koláče, ej to se v hody pije a skáče!“

Protože vinařství Doležal leží ve vinařské oblasti jižní Moravy, není zde o zábavu a kulturu nouze. Řeč je o tradičních hodech, které jsou doprovázeny hudbou, tancem, skvělým jídlem, výbornými koláčky, ale také dobrým vínem. Tyto tradice jsou stále ještě pořád populární a světu ukazují českou pohostinnost a kulturu.

Napsat komentář