O vinařství

Rodinné vinařství Doležal se rozkládá na rozloze 3,5 ha v tratích Hastrmany a Písky v Hruškách a Stará hora v Týnci. Na péči o vinohrady a výrobě vína se podílí celá rodina. K vinici se chováme ekologickým přístupem, přísným řezem hroznů redukujeme sklizeň a ve sklepě pak úrodu zpracujeme jak tradičními, tak moderními metodami.

Náš sklep je výrobní i archivní, ale zároveň zveme všechny milovníky dobrého vína k příjemnému posezení a ochutnávku vína. Skladba odrůd je tvořena v poměru 80 % bílých a 20 % modrých. V naší nabídce najdete odrůdy jako Chardonnay, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé (Pinot gris), Veltlínské zelené, Hibernal, Pálava, Müller Thurgau, Cabernet Moravia, Frankovka, Merlot, Rulandské modré (Pinot Noir), Dornfelder.

Vína získávají řadu ocenění na mezinárodních soutěžích. Bílá vína zrají v nerezových tancích, červená vína v dřevěných sudech, některé partie ve starších barikových. Vyrábíme převážně přívlastková vína. Lahve lze zakoupit přímo ve sklepě, popř. zasíláme po celé ČR.