Nejen každá země měla vždy svého panovníka, ale také víno má svého krále. Každoročně se pořádá Mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles. Letos byla na jižní Moravě a díky této soutěži mohli čeští a moravští vinaři světu ukázat, že právem patří mezi světovou elitu v oboru vinařství. I vinařství Doležal se této soutěže zúčastnilo a stejně jako i pro toto vinařství, tak i pro jiné zúčastněné vinařské odborníky to byl bezpochyby velký úspěch. Příští rok se bude tato prestižní soutěž konat v Číně.

“Dobrý sud dělá dobré víno.”

Vinařství Doležal je rodinné vinařství, které mělo kdysi je 14 arů. Dnes jsou to dokonce 3 hektary a své vinohrady obhospodařuje ve vinařské obci Hrušky. Ve vinném sklípku lze ochutnat dokonalé odrůdové skladby jako je Ryzlink rýnský, ChardonnayCabernet Sauvignon.  Ovšem sortiment ve vinařství Doležaldoplňují také odrůdy Veltlínské zelené, Sauvignon, Rulandské šedé, Pálava, Rulandské modré, Frankovka a Zweigeltrebe. Bílá vína zrají v nerezových tancích, červená vína v dřevěných sudech a některé partie ve starších barikových sudech.

“Červené víno, bílé koláče, ej to se v hody pije a skáče!”

Protože vinařství Doležal leží ve vinařské oblasti jižní Moravy, není zde o závabu a kulturu nouze. Řeč je o tradičních hodech, které jsou doprovázeny hudbou, tancem, skvělým jídlem, výbornými koláčky, ale také dobrým vínem. Tyto tradice jsou stále ještě pořád populární a světu ukazují českou pohostinnost a kulturu.

Napsat komentář